Yürüyerek Londra -1

Londra nasıl gezilir derseniz, elde harita yürüyerek derim. Çünkü, Londra sokakları çok renkli ve eğlenceli. Dünyanın en kalabalık ve karmaşık şehirlerinden birinde yürüyerek gezmek biraz zor ve yorucu gibi görünse de, biraz alıştıktan sonra çok keyifli. Bir fikir vermesi açısından aşağıdaki rotayı inceleyebilirsiniz.

İlk durak Westminster – Metro kullanarak Circle ve District hatları üzerindeki Westminster durağında inerek tura başlayabiliriz. London Eye, Parlamento Binası, Bigben ve Westminster Abbey hepsi bu durağa bikaç dakikalık yürüme mesafesinde.

2. Durak, Buckingham Palace – Birdcage caddesi üzerinden yaklaşık 15 dakika sonra Buckingham Palace

3. Durak, Trafalgar Meydanı – The Mall caddesi ve 20 dakika sonra Trafalgar Meydanı. Ulusal galeri (National Gallery) de burada bulunmaktadır.

Londra gezilecek yerler, Trafalgar meydanı.
Londra gezilecek yerler, Trafalgar meydanı.

Şuana kadar, Londra’ da görülmesi gereken birçok yeri görmüş olduk. Geriye British Museum, London Bridge ve London Castle kaldı. Onları diğer bir güne bırakıp, biraz dinlenmek ve bişeyler atıştırmak için biryerler bulalım ve yürümeye devam.

4. Durak, Piccadilly Circus –  En son Trafalgar Meydanı’ nda kalmıştık. Coventry St. üzerinden yaklaşık 10dk’ lık yürüyüşten sonra Piccadilly Circus’ e geçebiliriz. Burası Londra’ nın en hareketli yerlerinden. Heryerde sokak sanatçıları ve bir sürü kalabalık. Piccadilly Circus ve Oxford St. arasında kalan alan yeme-içme ve alışveriş için Londra’ da gidilebilecek en iyi yerlerden. Bu bölgede Soho, Covent Garden, China Town gibi yerleri görebilirsiniz.

Google Map’ göre Bigben’ den başlayıp Covent Garden’ da biten bu tur yürüyerek 54 dk.

Yürüyerek Londra -1
Yürüyerek Londra -1

Bir Cevap Yazın