Yürüyerek Londra Gezisi-1

0
3430
Yürüyerek Londra

Londra nasıl gezilir derseniz, elde harita yürüyerek derim. Londra sokakları çok renkli ve eğlenceli. Dünyanın en kalabalık ve karmaşık şehirlerinden birinde yürüyerek gezmek biraz zor ve yorucu gibi görünse de, biraz alıştıktan sonra çok keyifli. Bir fikir vermesi açısından aşağıdaki rotayı inceleyebilirsiniz.

İlk durak British Müzesi – Londra’da güne British Museum’u gezerek başlayabilirsiniz. Hem kalabalık olmadan rahatça gezilebilecek bir vakit, öğleye doğru kalabalık artıyor. Hem de güzel bir Londra gezintisine başlamak için iyi bir nokta.

2.Durak Covent Garden- Britih Museum’dan yaklaşık 15 dk. lık bir yürüyüşle Covent Garden’a ulaşmak mümkün. Londra’nın en hareketli eğlenceli yerlerinden.

Covent Garden, Londra.

3. Durak Piccadilly Circus– Covent Garden – Piccadilly Circus arası yürüyerek 10 dk. Londra’da yürümekten en çok keyif aldığım yerlerin başında geliyor. Ara sokaklara, birbirinden ilginç dükkanlara kafelere gire çıka bu mesafeyi yürümem saatlerimi almıştı. Heryerde sokak sanatçıları ve bir sürü kalabalık. Piccadilly Circus ve Oxford St. arasında kalan alan yeme-içme ve alışveriş için Londra’ da gidilebilecek en iyi yerlerden. Bu bölgede Soho, Covent Garden, China Town gibi yerleri görebilirsiniz.

Monmouth Kahvecisi, Londra.

3. Trafalgar Meydanı- Yürümeye devam. Londra’nın Taksim’i. Yani heryerin tam ortasındasınız. Bir gösteri ya da  kutlamaya denk gelirseniz karnaval gibi oluyor. Buraya kadar gelmişken National Galery’e girmeyi unutmayın.

Londra, Trafalgar meydanı

4. Durak, Buckingham Palace – The Mall caddesi üzerinden yaklaşık 15 dakika sonra Buckingham Palace

5. Bigben ve London Eye- Londra’nın simgesi bu iki yapı aynı yerde diyebiliriz. Buckingham Palace’tan yaklaşık 20 dk uzaklıkta.

Şuana kadar, Londra’ da görülmesi gereken birçok yeri görmüş olduk. Geriye sadece London Bridge ve London Castle’ın bulunduğu bölge kaldı. Bu bölgeye yürüyerek gitmek biraz zor. Metro ya da otobüs kullanmak gerekli. Onları da başka bir güne bırakalım.

Google Map’ göre British Museum’ dan başlayıp London Eye’ da biten bu yürüyüş yaklaşık 1.20 dk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz