Viyana’ da Şinitzel nerede yenir?

2
7064

Gasthaus Pöschl- Viyana’ da yaşayan Avusturyalı bir arkadaşımdan, Viyana’ da Şinitzel yemek için birkaç yerin ismini almıştım. Bunlardan bir tanesi Gasthaus Pöschl. Restorana ilk girdiğimde biraz şaşırdım. Açıkçası kalabalık olmasını hatta restoranda yer bulabilmek için kuyruk olmasını bekliyordum. (Roma’ da iyi bir pizza yemek için yarım saat sıra beklediğimi hatırlıyorum.) Ancak oldukça sakindi. Sakin ama kendine has bir havası var. Avusturya’ nın en iyi şinitzelini yaptıklarını iddia ediyorlar.

Oturduğum yerden mutfağı görebiliyordum. Şinitzelleri kızarttıkları tavaları her seferinde temizleyip yeni yağ koymaları dikkatimi çekti. Wiener Schnitzel söyledim. En popüler ve geleneksel olan şinitzel çeşiti. Gasthaus Pöschl, Viyana’ da güzel bir şinitzel yiyebileceğiniz geleneksel bir Avusturya restoranı.

Gasthaus Pöschl, şehrin merkezinde Stephansplatz’ a yaklaşık 250m uzaklıkta. Normalde rezervasyon gerekli ancak rezervasyonu olmayanlar için de bazı yerler ayrılmış. Ödemeler sadece nakit yapılıyor. Kredi kartı kabul etmiyorlar.

Wiener Schnitzel

Wiener Schnitzel

2 YORUMLAR

  1. Merhaba,
    Burada da yedik, Figlmüller’de de yedik. Figlmüller tartışmasız çok önde. Burası hem lezzet, hem hizmet, hem de mekan olarak kötü. Suratsız garsonları var. Mekan çok havasız, Üstümüz başımız yağ koktu.
    Salzburg’da yediğimiz bile (Goldene Kugel) burakinden güzeldi.

    • Erdoğan Bey merhaba,
      Figlmüller kesinlikle Viyana’ da şinitzel yemek için iyi bir yer. Buna katılıyorum. Ve çok popüler. Ancak ben, farklı mekanları denemek için Gasthaus Pöschl gitmeye karar verdim. İyi bir yerdi. Yorumunuz için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz