Stuttgart Mercedes Müzesi
Stuttgart Mercedes Müzesi

“Ata inanırım. Otomobil geçici bir fenomenden başka birşey değildir.” Dünyanın en önemli otomobil müzelerinden Stuttgart Mercedes Müzesi’ nin girişinde sizi bekleyen söz ve bir at. Otomobilin anavatanında muhteşem bir krallık. Araba Krallığı.

1886 yılında Carl Benz’ in ilk motorlu aracı için yaptığı patent başvurusu otomobilin doğuşu olarak kabul ediliyor. Bu buluşla dünyayı değiştiren makina icat edilmiş oldu. Tüm dünyanın ulaşım anlayışı değişti ve yeniden şekillendi.

Müze ziyareti, bir at modeli ve 2. Williem’ ın yukarıdaki sözü ile başlıyor. Sonrasında, Carl Benz’ in ilk motorlu aracının, bu araç için aldığı patentin, Otto’ nun dört zamanlı motorunun,   Daimlerin 1 beygir gücündeki motorunun sergilendiği alana girerek otomobil tarihinde yolculuğa başlıyorsunuz. Yaklaşık 150 yıllık bu yolculuk formula araçları ile sonlanıyor. Bu esnada otomobile dair ne varsa müzede bulabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

En yakın metro istasyonu S1 hattı – Neckarpark durağı.

Ücret

Normal günlük 8 Euro, indirimli 4 Euro (yanınızda herhangi bir öğrenci kimliği olması yeterli). Ayrıca akşam bileti de var 16:30 -18:00 arası için. Bunun fiyatı 4 Euro tam, 2 Euro indirimli. 1.30 saatte müze için yeterli mi derseniz. Yeterli. Çok detaylı gezemezsiniz ama birçok şeyi görürsünüz. Müze, Pazartesi günleri kapalı.

Bu fiyatlara sesli rehber de dahil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here