Ana Sayfakisa notlarFotoğrafNeden Fujifilm XT4 Fotoğraf Makinası Almaya Karar verdim?

İlginizi Çekebilir

Neden Fujifilm XT4 Fotoğraf Makinası Almaya Karar verdim?

Altı yıl kadar oldu, Canon 100D kullanıyorum. Boyutlarından dolayı tercih ettiğim bir makinaydı. Her an çantama atıp çıkabilmem büyük kolaylık sağlıyordu. Son zamanlarda artık daha profesyonel fotoğraflar çekmek ve biraz da videoya ağırlık vermek için yeni arayışlara girmiştim. Ya farklı bir lens ya da yeni bir makinaya geçecektim.

Aslında alacağım makinaya büyük oranda karar vermiştim, Canon 5D Mark II. Ancak, makinanın ağırlığı ve boyutları kafamda hala soru işaretiydi. Genelde seyahatlerimde fotoğraf çektiğim için bu efsane makina çok da cazip gelmiyordu.

Diğer soru işareti ise aynasız makinalardı. İlk çıktıklarında çok ilgimi çekmemişti. Arkadaşlardan gelen tavsiyeler ve yorumları okudukça kendimi aynasız makinaların içerisinde buldum. Biraz araştırma yaptıktan sonra da Fujifilm XT4 almaya karar verdim.

Fujifilm XT4 fotoğraf makinasını kullandıkça tecrübelerimi bu yazıda sizlerle paylaşacağım:

1- Makina Xf 18-55 mm kit lens ile birlikte geldi. İlk izlenimim, boyutları beklediğimden daha küçüktü. Benim için iyi haber! Canon 100D için kullandığım çantamı rahatlıkla kullanabileceğim.

2- Diğer dikkatimi çeken taraf ise makinanın üzerindeki kontol düğmeleri ve butonların fazlalığıydı. Neyin neye yaradığını öğrendikçe bu kalabalığın aslında fotoğraf çekmeyi daha cazip hale getirdiğini gördüm. Bütün ayarlar elinizin altında. Ekrandan menüler arasında dolaşıp ayarlamaktansa, bu şekilde daha kolay ve keyifli.

3- Lense gelince; üzerindeki Xf 18-55 mm lens bir kit lense göre oldukça başarılı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler