Londra Otelleri

0
691
Londra Otelleri

Altın kural: iyi bir seyahatin yolu iyi bir konaklamadan geçer. Kötü bir otel seçimi bütün seyahatinizi mahvedebilir.

Londra’da binlerce otel var. Ama hangisi?

Otel Seçimi

Otel seçimi bir seyahatin belki de en yorucu kısmı. Uçak bileti için birkaç seçenek var. Hangisi uygunsa onu seçersin. Ama iş otele gelince binlerce seçenek çıkıyor. Ve o seçenekleri sunan onlarca web sitesi.

Ben, otel aramaya booking.com üzerinden başlıyorum. Öncelikle indirimde olan otellere göz atıyorum. Bazen çok güzel fırsatlar denk geliyor. Bir defasında, Hilton’ da bulduğum bir odaya, bir pansiyon odasından daha az ödemiştim. Tabi her zaman böyle olmuyor. Londra’da indirimde olan otellerin güncel listesini bu yazının altında bulabilirsiniz.

Seyahate çıkmadan 2-3 hafta öncesinde otel aramalarına başlamakta fayda var. İyi bir indirim varsa kaçırmamalı. Otel seçimini son günlere bırakmayın. Hem daha fazla ücret ödeyip hem de kaldığınız odayı sabah su basabilir (ben yaşadım).

Bu otellerde güzel bir indirim denk gelmezse, geriye listede aşağılara doğru ilerlemek kalıyor. Fiyat, ulaşım, konfor, güvenlik, ekstra hizmetler gibi kriterleri değerlendirip en uygun otel seçilmeli.

Fiyat: Londra’da bir günlük otel fiyatları 65-85£, hostel fiyatları ise 25-35£ arasında değişiyor.

Ulaşım: Londra’da çok yaygın bir metro ulaşımı var. Kalacağınız otelin bir metro durağına yakınlığı çok önemli. Londra’nın merkezi yerlerinde her birkaç yüz metrede bir metro durağı bulunuyor.

Güvenlik: Metro haritasında, sarı renkli Circle metro hattının çizdiği alanın içerisinde bir otel bulmaya çalışın. Londra’da güvenli bir bölge bulmanın en kolay yolu. Bu alanın dışında da birçok güvenli yerler var. Ancak, hava karardıktan sonra güvenli olmayan yerler de var Deptford gibi. Londra’nın doğusu suç oranı en fazla olan yer, güneyi işçilerin, batısı yüksek gelirlilerin, kuzeyi ise genç beyaz yakalıların ve emeklilerin mekanı. Merkez ise kendinizi her daim güvende hissedeceğiniz bir yer.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here