National Gallery’ daki önemli tablolar

0
3470
Londra gezilecek yerler, National Gallery

Londra’ nın merkezinde Leonardo da Vinci, Van Gogh, Botticelli, Rembrandt ve Raphael gibi ustaların tablolarını görebileceğiniz muhteşem bir yer. Galerideki tablolar 13. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar kronolojik sıraya göre sergileniyor. Zaman içerisinde resimlerdeki değişiklikleri görebiliyorsunuz. Genellikle Hollanda’ lı ressamlara ait son dönem tabloları en çok hoşuma giden galeriydi.

National Gallery’ de görülmesi gereken tablolar

Eğer fazla zamanınız yoksa, müzeye girer girmez hemen sağdaki odada (45 numaralı) Van Gogh’ un tablolarının da bulunduğu galeriyi gezmenizi tavsiye ederim. Galerinin krokisine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bağlantıdan National Gallery’ de sanal bir gezintiye de çıkabilirsiniz. https://www.google.com/culturalinstitute/beta/streetview/the-national-gallery-london

Rehber Kullanın

Eğer sesli rehber almak isterseniz 4 pound. Sesli rehber alınca yanında önemli tabloların listesinin bulunduğu bir plan da veriyorlar. Ben bu plandaki kronolojik sıraya göre gezmiştim. Kısa sürede birçok önemli eseri görebiliyorsunuz. Rehber eşliğinde 90 dakikalık ücretsiz yürüyüş turları da yapılıyor. Bunun dışında galeri tarafından bazı ücretsiz etkinlikler de yapılmaktadır. Bu etkinlikleri National Gallery’ nin web sitesinden takip edebilirsiniz.

Bilet fiyatları

Herşeyin çok pahalı olduğu, Londra’ da ücretsiz gezebileceğiniz yerlerden bir tanesi de National Gallery.

National Gellery' nin balkonundan Trafalgar Meydanı, Londra.
National Gellery’ nin balkonundan Trafalgar Meydanı, Londra.

Ulaşım

Londra’ nın merkezindeki Trafalgar meydanında bulunan National Gallery’ e en yakın metro istasyonu Charing Cross. BigBen ve London Eye’ ın da bulunduğu bölgeye yürüyerek 10 dk mesafede.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here