Kişinev Gezilecek Yerler

0
1747
Kişinev Gezilecek Yerler

Bir günlük Kişinev gezintisinden geriye kalanlar; yemyeşil parklar, mutlu insanlar ve yemeklerdeki sürpriz tatlar oldu. Ayrılırken zorlandım.

Gezilecek Yerler

Kişinev’de taksiden bizi merkezde gezebileceğimiz bir yere bırakmasını söylemiştik. Bizi bıraktığı yer bir parkın önü oldu. Kişinev bir parklar şehri. Parka girerken dikkatimizi çeken ilk yapı tarihi bir kapı oldu. Bu kapı Paris’ teki Şanzelize caddesinin bir başındaki Etoile Zafer Tak-ı gibi zaferden dönen askerlerin şehre giriş yaptığı bir kapı, Zafer Tak-ı. Kişinev’ in merkezi burası. Parkın içerisinde bir de katedral bulunmaktadır. Osmanlı Devletinden izlere sadece burada rastlamak mümkün. Katedralin yanıbaşındaki kulenin çanı Osmanlıdan kalan toplar eritilerek yapılmış. Bunun dışında da herhangi bir iz kalmamış. Şehirde de çok fazla tarihi yapı olduğunu söyleyemem. Daha çok komünizm zamanlarından kalma binalar var.

Kişinev Gezilecek Yerler

Kişinev ferah bir şehir. Parklar çok güzel, insanlar mutlu. Burada yapılacak en güzel şey, parkların ve sokakların tadını çıkarmak. Bir yerlerde oturup muhabbet etmek.

Kişinev Gezilecek Yerler

Yeme- İçme

Kişinevdeki ilk sürpriz yemekte oldu. Soslara dikkat!!! Söylediğimiz ızgara etin görüntüsü mükemmel. Rengarenk soslarla servis mükemmel. Ancak etle reçel olmuyor!!! Evet, ızgara etin üzeri iki farklı reçelle süslenmişti. Kişinevde sipariş verirken bu tür sürprizlere dikkat edin. Bunun yanında fiyatlar çok ucuz. Yeme içme için yaklaşık 10 dolar bozdurmuştum. Fazlasıyla yetti.

Kişinev Gezilecek Yerler

Ulaşım

Kişinev genel olarak çok pahalı bir yer değil. Toplu taşıma yaygın. Özellikle troleybüs ana ulaşım aracı gibi. Biz yine de taksiyi tercih ettik. Merkezde heryer yürüme mesafesinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here