Adana’da Ne Yenir?

0
1528
Adana’da ne yenir?

Adana Kebap

Adana’da Adana yenir diyenlerden misiniz? En iyisini aramak için vakit harcamanıza gerek yok. Birçok yerde kebap yedim. Aralarında farklar olsa da hepsi birbirinden güzeldi.

Kebapçı Mesut: Eski Adana’da salaş bir yer. Asırlık mekan ya da ünlülerin kebapçısı. Kebapçı Mesut hakkında akla ilk gelenler bunlar. Adana’nın en eski kebapçısı. Ancak gittiğimde biraz şaşırdım. Kalabalık olur diye düşünmüştüm. Diğer kebapçılara göre oldukça sakindi. 

Şeyhmus Usta: Adana’da gittiğim ilk yer burasıydı. Çarşıda dolaşırken adını sık sık duyduğum kebapçı. Güzel, salaş, fiyatlar makul.

Şeyhmus Usta, Adana.

Kazım Büfe’ de muzlu süt: Muzlu süt Adana’ da kebaptan daha meşhurmuş. Şaşırdınız değil mi? Sabahın ilk saatlerinde Kazım Büfenin önündeki kalabalığı görünce ben de şaşırmıştım. Anlaşılan insanlar farklı tatlar peşinde.

Tarihi Büyüksaat Ciğercisi Memet- Yeri Adana eski çarşıda. Adana’da gidilmesi gereken kebapçılardan. Kebabın yanında her yerde olduğu gibi yeşillikler, ezme, soğan, salata da geliyor. Burada, sarımsak soslu domates de geldi. Farklı bir tat.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here